פ״ת
אנחנו עוברים לכתובת חדשה בקרוב
0545-314130 | 03­-509­-9952
info@pdrplus.co.il
דף הבית / מאמרים / ציפויי מגן לשכבת הלכה של הרכב (ציפוי ננומטרי)

ציפויי מגן לשכבת הלכה של הרכב (ציפוי ננומטרי)

סקירה של סוגי ציפוי ננומטרי בשביל שכבת הלכה של הרכב

חומרים מודרניים יכולים להיות בעלי מאפייני שימוש שונים, אך אנו יודעים שגורמים סביבתיים הם בעלי השפעה רבה. בדיוק בגלל זה, הכיסויים הננומטריים, שהשימוש בהם מאפשר להגן על חומרים מסוגים שונים ובכך להאריך את החיים שלהם, הפך לכל כך נפוץ כיום. שימוש בחומרים אלו בתחום הרכב מאפשר הגנה ארוכת טווח של שכבת הלכה של גוף הרכב, של החישוקים ושל שמשות הרכב, ומעניק להם תכונות חדשות וייחודיות.

כל הציפויים הננומטריים מפותחים על בסיס חומרים וקשרים אי-אורגניים, הנקשרים בחוזקה לפני השטח המעובד – פעולה זו מאריכה באופן משמעותי את אורך החיים שלו, ובנוסף מגבירה את העמידות בפני השפעות מכניות וכימיות.

בזכות המידות המיקרוסקופיות של חלקיקי הציפוי הננומטרי, נוצרת שכבת מגן בלתי נראית על פני השטח של המשטח המעובד, שאינה מאפשרת ללחות ולסוגים אחרים של לכלוך להשפיע עליו באופן שלילי. בעקבות כך ציפוי הרכב שומר על המראה המקורי שלו לפרק זמן ארוך.

מעבר לכך, המשטח המעובד של הרכב לא ידרוש טיפול נוסף ותחזוקה שוטפת קבועה ומעייפת, ולמשך תקופה ארוכה ישמור על המראה המקורי שלו, ללא הוצאות מיותרות. הן שטיפה ידנית והן אוטומטית יסירו ללא שום בעיה את כל הלכלוך ללא שימוש בחומרי ניקוי נוספים. בשביל כל סוג של ציפוי ננומטרי חשובים קריטריונים כגון כוח, הידרופוביות, הגנה מקרני השמש, דרגת הברק וקלות היישום. בסקירה
שלנו אנחנו השתמשנו בציפויים ננומטריים בעלי רכיב יחיד, של מותגים כגון
(יפן)С.QUARTZ (אנגליה) וG|techniqэ, (גרמניה),KochChemie.

 1K-Nano KochChemie

קודם כל, הייתי רוצה להתחיל מחבילת מוצרים מאוד איכותית, המאפיינת את היצרן הגרמני, עם מדבקות מגן הולוגרפיות בגב האריזה ועל בקבוק הציפוי הננומטרי. בתוך האריזה אנו נמצא בקבוק אלומיניום עם הציפוי הננומטרי בתכולה של 250 מ"ל, בקבוק פלסטיק עם טפטפת על ראשו בשביל לבצע את פעולת   ס"מ, עלוני פרסום ותעודות איכות על ביצוע הציפוי7×7 הציפוי על שכבת הלכה, ספוגית קצף בגודל
הננומטרי. על התעודה מצוינות שלוש תקופות זמן – 1,2 ו3 שנים. העלונים בשפות אנגלית וגרמנית.

הדעה שלנו.

K1  –Nano  ההוא קל מאוד ליישום. ניתן למצוא באינטרנט מידע רב ומגוון על מוצר זה. המחיר הוא 90 יורו ל250מ"ל בגרמניה. המינוס היחיד הוא שלא ניתן לשלוח את המוצר בדואר אויר.

C.QUARTZ

איכות האריזה כמובן לא ברמה של   KochChemie, אך עדיין בהחלט ראויה. עם ציפוי ננומטרי זה בפעם הראשונה. שמחנו לגלות שהוראות היישום היו מודבקות לאריזה עצמה ולא היינו צריכים לחפש אותן באינטרנט.
בפנים מצאנו :

בקבוקון הציפוי הננומטרי בתכולה של 30מ"ל בעל טפטפת על ראשו, כמה טמפונים של צמר גפן בשביל מריחת הציפוי, כמה מפיות וספוגית קצף בשביל הפוליש המבוצע לאחר מריחת שכבת המגן על שכבת הלכה, ועלון פרסומי עם מוצרים של יצרן זה.

הדעה שלנו.

1K-Nano קל ליישום, כמו הC.QUARTZ. חוברת ההוראות קלה להבנה, ומצוינות בה טמפרטורות העבודה בזמן
מריחת מוצר זה על שכבת הלכה, בניגוד למוצר הגרמני, שמידע מסוג זה לגביו היינו צריכים לחפש באינטרנט. המינוס היחיד הוא שאחרי הפוליש הראשון צריך להמתין שעה ולאחר מכן ללטש את פני השטח פעם נוספת. המחיר הוא 60 דולר בשביל 30מ"ל מוצר בארה"ב.

C1

זהו, כנראה, המוצר הכי מסתורי שהשתמשנו בו בתקופה האחרונה. באתר הרשמי של היצרן ישנו מידע רב ומגוון על מוצר זה ועל אופן היישום שלו בתחומי פעילות שונים. אם מישהו יהיה מעוניין, הוא מוזמן להכיר את המוצר באופן אישי. יש שפע של מידע מעבר להוראות השימוש.

אין אריזה, אין גם הוראות יישום. אנחנו מקבלים בקבוקון בתכולה של 30מ"ל, ונוזל המשמש לחידוש לטווח הארוך של הציפוי הננומטרי בתכולה של 100מ"ל. כן, שכחתי לחלוטין, גם שניים או שלושה טמפונים של צמר גפן בשביל למרוח את הנוזל על שכבת הלכה. בגב הבקבוקון רשום שבשביל פרטים נוספים לגבי השימוש במוצר, מומלץ לפנות למפיץ הקרוב.

 הדעה שלנו.

חומר קשה מאוד למריחה על שכבת הלכה. היעדרות של כל סוג שהוא של מידע לגבי השימוש במוצר. המחיר הוא 70 דולר בשביל 30מ"ל בארצות הברית.

חשוב לדעת! כל הציפויים הננומטריים נמרחים על שכבת לכה שהוכנה טוב מראש.
הציפוי הננומטרי לא נותן לכם אחריות על נזקים מכניים לשכבת הלכה בשטיפת רכב ידנית. הציפוי הננומטרי דורש חידוש קבוע של החלקיקים הננומטריים (שטיפה בעזרת שמפו מחדש מיוחד). הציפוי הננומטרי לא מסתיר שריטות ופגמים על שכבת הלכה.

כמה תמונות של ציפוי ננומטרי על צבע שחור

ציפוי ננומטרי C1

ציפוי ננומטרי C.Quartz

  ווקס DODO JUICE בשביל מכוניות בצבע שחור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

צור קשר פ״ת
אנחנו עוברים לכתובת חדשה בקרוב

0545-314130
03­-509­-9952
info@pdrplus.co.il
מסרו לנו את תמונות המכונית ואנו נקבע את עלות העבודה בקירוב.
להעלות תמונה
captcha

© 2010 - 2014, PdrPlus | מפת אתר    validator.w3.org